MDM-21PSF_view2
MDM-21PSF
DigiKey Part Number
1003-MDM-21PSF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21PSF
Description
CONN MICRO-D PLUG 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C