Image for MDM-21PSM2 is not available
MDM-21PSM2
DigiKey Part Number
1003-MDM-21PSM2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21PSM2
Description
CONN MICRO-D PLUG 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C