Image for MDM-15SSM2-3 is not available
MDM-15SSM2-3
DigiKey Part Number
MDM-15SSM2-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SSM2-3
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C