MDM-15PSM7
DigiKey Part Number
1003-MDM-15PSM7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15PSM7
Description
CONN MICRO-D PLUG 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C