MDM-15PSF
DigiKey Part Number
1003-MDM-15PSF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15PSF
Description
CONN MICRO-D PLUG 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C