FSP150-AHAN3
DigiKey Part Number
2967-FSP150-AHAN3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP150-AHAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Detailed Description
12V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
70.9" (1.80m)
Size / Dimension
5.96" L x 2.98" W x 1.00" H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
12.5A
Base Product Number
Power (Watts)
150 W