ADT-150B12AA J-A
DigiKey Part Number
1145-ADT-150B12AAJ-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADT-150B12AA J-A
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
150 W
Manufacturer
Delta Electronics
No Load Power Consumption
150mW
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 5.1mm I.D. x 7.4mm O.D. x 11.0mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
47" (1.20m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C6
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.10" L x 2.99" W x 1.18" H (155.0mm x 76.0mm x 30.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cULus, PSE, KC, TUV
Current - Output (Max)
12.5A