FSP120-ABBU3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Phihong USA
In Stock: 20
Datasheet
19V 120 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
U3 Ultra Slim Series Adapter FSP Group
FSP120-ABBU3
DigiKey Part Number
2967-FSP120-ABBU3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP120-ABBU3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
500mW
Manufacturer
FSP Technology Inc.
Polarization
Positive Center
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D.
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C6
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.86" L x 2.54" W x 0.89" H (98.0mm x 64.5mm x 22.5mm)
Voltage - Output
19V
Approval Agency
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Current - Output (Max)
6.32A
Power (Watts)
120 W