ETD59/31/22-3C97
ETD59/31/22-3C97
ETD59/31/22-3C97
DigiKey Part Number
1779-1113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETD59/31/22-3C97
Description
FERRITE CORE ETD 3C97
Detailed Description
Uncoated 3C97 Ferrite Core ETD Type 2.354" (59.80mm) Length 0.852" (21.65mm) Width Diameter 1.220" (31.00mm) Height
Category
Material
3C97
Height
1.220" (31.00mm)
Length
2.354" (59.80mm)
Width
0.852" (21.65mm)