ZXTP19100CZTA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZXTP19100CZTA |
Description | TRANS PNP 100V 2A SOT-89-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor PNP 100 V 2 A 142MHz 2.4 W Surface Mount SOT-89-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 100mA, 2V |
Mfr | Power - Max 2.4 W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Transition 142MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Transistor Type | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A | Package / Case TO-243AA |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100 V | Supplier Device Package SOT-89-3 |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 295mV @ 200mA, 2A | Base Product Number |