MC12CD100D-F is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
10 pF Mica Capacitor 500 V 1210 (3225 Metric)
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC12CD100D-F
DigiKey Part Number
338-1105-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC12CD100D-F
Description
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Capacitance
10 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±0.5pF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
500 V