MC12CD100C-TF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 pF Mica Capacitor 500 V 1210 (3225 Metric)
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC12CD100C-TF
DigiKey Part Number
MC12CD100C-TF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC12CD100C-TF
Description
CAP MICA 10PF 0.25PF 500V 1210
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
10 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
500 V