MF72-033D7
DigiKey Part Number
317-1154-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-033D7
Description
ICL 33 OHM 20% 500MA 9MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 33 Ohms ±20% 500 mA 0.354" (9.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
500 mA
Series
R @ Current
1.485 Ohms
Diameter
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
33 Ohms