SL0833001
DigiKey Part Number
570-SL0833001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL0833001
Description
ICL 33 OHM 20% 1.3A 8MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 33 Ohms ±20% 1.3 A 0.315" (8.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
1.3 A
Series
R @ Current
750 mOhms
Diameter
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing
0.201" (5.10mm)
R @ 25°C
33 Ohms