MF72-010D5
DigiKey Part Number
317-1145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-010D5
Description
ICL 10 OHM 20% 700MA 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 700 mA 0.276" (7.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Cantherm
Current - Steady State Max
700 mA
Series
R @ Current
771 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.276" (7.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
R @ 25°C
10 Ohms