3214W-1-202E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3214W-1-202E |
Description | TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 3214W-1-202E Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 2 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm) |
Tolerance ±10% | Base Product Number |