3214W-2-202E
DigiKey Part Number
118-3214W-2-202ETR-ND - Tape & Reel (TR)
118-3214W-2-202ECT-ND - Cut Tape (CT)
118-3214W-2-202EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3214W-2-202E
Description
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3214W-2-202E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
2 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Tolerance
±10%