3214W-1-201E
DigiKey Part Number
3214W-201ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3214W-201ECT-ND - Cut Tape (CT)
3214W-201EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3214W-1-201E
Description
TRIMMER 200 OHM 0.25W J LEAD TOP
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Ohms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3214W-1-201E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Tolerance
±10%