1092D6-12V
DigiKey Part Number
1092D6-12V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1092D6-12V
Description
LED PNL IND BLUE CLEAR WIRE LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Clear 12V 25mA Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
EDA/CAD Models
1092D6-12V Models
Voltage
12V
Series
Current
25mA
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Lamp Color
Blue
Millicandela Rating
3200mcd
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)