B57153S0330M051
DigiKey Part Number
495-B57153S0330M051TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B57153S0330M051CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57153S0330M051
Description
ICL 33 OHM 20% 1.3A 8.5MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 33 Ohms ±20% 1.3 A 0.335" (8.50mm)
EDA/CAD Models
B57153S0330M051 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
1.3 A
Series
Diameter
0.335" (8.50mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
UL
R @ 25°C
33 Ohms