LMR36006FSCQRNXTQ1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMR36006FSCQRNXTQ1 |
Description | IC REG BUCK ADJ 600MA 12VQFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 600mA 12-PowerVFQFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMR36006FSCQRNXTQ1 Models |
Category | Voltage - Output (Max) 60V |
Mfr | Current - Output |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Switching 2.1MHz |
Part Status Active | Synchronous Rectifier Yes |
Function Step-Down | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |