Image for LMG3650R070KLAR is not available
LMG3650R070KLAR
DigiKey Part Number
296-LMG3650R070KLARTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMG3650R070KLARCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMG3650R070KLARDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMG3650R070KLAR
Description
650V 70M TOLL-PACKAGED GAN FET W
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 10A TOLL
Category
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
9V ~ 26V
Mfr
Current - Output (Max)
10A
Rds On (Typ)
70mOhm
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Short Circuit, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
TOLL
Interface
PWM
Package / Case
Voltage - Load
650V