Image for LMG3650R025KLAR is not available
LMG3650R025KLAR
DigiKey Part Number
296-LMG3650R025KLARTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMG3650R025KLARCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMG3650R025KLARDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMG3650R025KLAR
Description
650V 25M TOLL-PACKAGED GAN FET W
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 50A TOLL
Category
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
9V ~ 26V
Mfr
Current - Output (Max)
50A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Rds On (Typ)
22mOhm
Part Status
Active
Input Type
Non-Inverting
Switch Type
Features
Slew Rate Controlled, Status Flag
Number of Outputs
1
Fault Protection
Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, UVLO
Ratio - Input:Output
1:1
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Output Configuration
Low Side
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
N-Channel
Supplier Device Package
TOLL
Voltage - Load
650V