ANT-433-CW-RH
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-RH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-RH
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-RH Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
1.9
Gain
-5.6dBi
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
2.008" (51.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Frequency Range
425MHz ~ 440MHz