ANT-433-CW-RH-SMA
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-RH-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-RH-SMA
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-RH-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Packaging
Bulk
Gain
-5.6dBi
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
2.008" (51.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Frequency Range
425MHz ~ 440MHz