ANT-433-CW-RCS
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-RCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-RCS
Description
RF ANT 433MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-RCS Models
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
VSWR
2
Gain
-2.9dBi
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
2.106" (53.50mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Frequency Range
425MHz ~ 440MHz