ANT-433-CW-QW-SMA
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-QW-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-QW-SMA
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-QW-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.9
Packaging
Bag
Gain
3.3dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
7.008" (178.00mm)
Frequency (Center/Band)
400MHz, 410MHz, 450MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
400MHz ~ 470MHz