FLEXI-SMA-433 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | FLEXI-SMA-433-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FLEXI-SMA-433 |
Description | RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Whip, Straight SMA Male Connector Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Antenna Type Whip, Straight |
Manufacturer RF Solutions | Number of Bands 1 |
Packaging Bulk | Termination SMA Male |
Part Status Active | Mounting Type Connector Mount |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Height (Max) 6.496" (165.00mm) |
Frequency (Center/Band) 433MHz | Base Product Number |