ANT-2.4-OC-LG-SMA
DigiKey Part Number
ANT-2.4-OC-LG-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-OC-LG-SMA
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.4-OC-LG-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Gain
4.0dBi
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
7.618" (193.50mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Frequency Range
2.39GHz ~ 2.55GHz