ANT-24G-905-SMA
DigiKey Part Number
ANT-24G-905-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-24G-905-SMA
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA-K
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN Whip, Tilt RP-SMA-K Connector Mount
Manufacturer
RF Solutions
Gain
5dB
Termination
RP-SMA-K
RF Family/Standard
WiFi
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
7.843" (199.20mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
WLAN
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz