MMZ1005S182ETD25
DigiKey Part Number
445-172791-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172791-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172791-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005S182ETD25
Description
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
Detailed Description
1.8 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 1.5Ohm
EDA/CAD Models
MMZ1005S182ETD25 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
1.8 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)