ECMS1V0905-272-R
DigiKey Part Number
283-ECMS1V0905-272-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ECMS1V0905-272-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ECMS1V0905-272-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECMS1V0905-272-R
Description
CMC 2A 2LN 2.7 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.7 kOhms @ 100 MHz 2A DCR 80mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.374" L x 0.276" W (9.50mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.189" (4.80mm)
Impedance @ Frequency
2.7 kOhms @ 100 MHz