MAF1005GWZ102AT000
DigiKey Part Number
445-1819057-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1819057-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1819057-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF1005GWZ102AT000
Description
FERRITE BEAD 160 OHM 0402 1LN
Detailed Description
160 Ohms @ 100 MHz 1 Audio Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 150mA 1.6Ohm
Category
Current Rating (Max)
150mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.6Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
160 Ohms @ 100 MHz