MAF1005GAD262AT000
DigiKey Part Number
445-174613-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174613-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174613-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF1005GAD262AT000
Description
FERRITE BEAD 400 OHM 0402 1LN
Detailed Description
400 Ohms @ 100 MHz 1 Audio Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 1.2Ohm
Category
Current Rating (Max)
300mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
400 Ohms @ 100 MHz