B82732R2701B030
DigiKey Part Number
495-2781-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82732R2701B030
Description
CMC 39MH 700MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1.1Ohm (Typ)
EDA/CAD Models
B82732R2701B030 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.945" L x 0.650" W (24.00mm x 16.50mm)
Height (Max)
0.925" (23.50mm)
Inductance @ Frequency
39 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
700mA