TGH-0522-01
DigiKey Part Number
1168-TGH-0522-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGH-0522-01
Description
ALUMINIUM HEAT SINK 52.2X52.2MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
2.055" (52.20mm)
Series
Width
2.055" (52.20mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.905" (23.00mm)