TGH-0075-01
DigiKey Part Number
1168-TGH-0075-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGH-0075-01
Description
ALUMINIUM HEAT SINK 7.5X7.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount
Category
Length
0.295" (7.50mm)
Mfr
Width
0.295" (7.50mm)
Series
Fin Height
0.394" (10.00mm)