RSF2JB47K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
In Stock: 571
Parametric Equivalent
47 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
RSF2JB47K0
DigiKey Part Number
RSF2JB47K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2JB47K0
Description
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSF2JB47K0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)