RSF2GT47K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
47 kOhms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
RSF2GT47K0
DigiKey Part Number
RSF2GT47K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2GT47K0
Description
RES 47K OHM 2% 2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSF2GT47K0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)