RF316-01SP1-07SP1-0305
DigiKey Part Number
612-RF316-01SP1-07SP1-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-01SP1-07SP1-0305
Description
COAX CBL SMA TO SMB 12"
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB RG-316 12.01" (305.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-01SP1-07SP1-0305 Models
Length
12.01" (305.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
SMB Plug
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C