FMC0216315-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0216315-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0216315-24
Description
COAX CBL SMA TO SMB 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB RG-316 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SMB Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C