IDSS-14-D-06.00
DigiKey Part Number
IDSS-14-D-06.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-14-D-06.00
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
EDA/CAD Models
IDSS-14-D-06.00 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")