A24000-014
DigiKey Part Number
2262-A24000-014-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A24000-014
Description
CONN MALE W/18" LEADS 14POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 1.50' (457.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A24000-014 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Omnetics
Length
1.50' (457.20mm)