Image for GC47-1-4-92SP-0305 is not available
GC47-1-4-92SP-0305
DigiKey Part Number
612-GC47-1-4-92SP-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC47-1-4-92SP-0305
Description
COAX CBL 2.92MM TO SMPM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to SMPM 12.01" (305.00mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Samtec Inc.
2nd Connector
SMPM Plug (4)
Series
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
12.01" (305.00mm)
Style
2.92mm to SMPM
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector
1.85mm Plug (4)