GC47-1-10-92SP-0305
DigiKey Part Number
612-GC47-1-10-92SP-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC47-1-10-92SP-0305
Description
COAX CBL 2.92MM TO SMPM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to SMPM 12.01" (305.00mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Samtec Inc.
2nd Connector
SMPM Plug (10)
Series
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
12.01" (305.00mm)
Style
2.92mm to SMPM
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector
1.85mm Plug (10)