FFTP-25-D-18.00-01-F-N
DigiKey Part Number
FFTP-25-D-18.00-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFTP-25-D-18.00-01-F-N
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.50' (457.20mm)
EDA/CAD Models
FFTP-25-D-18.00-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
1.50' (457.20mm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)