BZX84C12VLYT116 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84C12VLYT116 |
Description | DIODE ZENER 12V 250MW SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 12 V 250 mW ±5.42% Surface Mount SOT-23 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5.42% | Supplier Device Package SOT-23 |
Power - Max 250 mW |