BR25H040FJ-WCE2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 2.852
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
STMicroelectronics
onsemi
ABLIC Inc.
EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 5 MHz 8-SOP-J
BR25H040FJ-WCE2
DigiKey Part Number
BR25H040FJ-WCE2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25H040FJ-WCE2
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 5MHZ 8SOPJ
Customer Reference
Detailed Description
Category
Clock Frequency
5 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)