25LC040A-I/SN
DigiKey Part Number
25LC040A-I/SN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC040A-I/SN
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 10 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
25LC040A-I/SN Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)