A-1.8432-18
DigiKey Part Number
2151-A-1.8432-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-1.8432-18
Description
CRYSTAL 1.8432MHZ 18PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8432 MHz ±30ppm Crystal 18pF 700 Ohms HC-49/U
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
HC-49/U
Frequency
1.8432 MHz
Size / Dimension
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.531" (13.49mm)
Frequency Tolerance
±30ppm